Potrzebne pieniądze

Najnowsze informacje są takie:

1. Obecnie funkcjonuje wiele zbiórek rzeczowych. Brak koordynacji w pierwszysch dnia przyczynia się do zbierania rzeczy niepotrzebnych i zalewu przedmiotów, z którymi mają problem organizacje przyjmuące te dary oraz obdarowani. Ale taka jest wojna - to chaos. Spontaniczna pomoc jest potrzebna na początku i dobrze, że to się wydarzyło, ludzie i organizacje reagują najszybciej.

Dlaczego zalew spontanicznej pomocy jest problemem? Ktoś musi to wyładować, umieścić w magazynach, potem posortować i dystrybuować gdzie potrzeba. ALE JEŻELI CHESZ PRZEKAZAĆ RZECZY TO LISTY PRIORYTETOWYCH RZECZY LISTA PRIORYTETOWYCH RZECZY DLA UKRAINY. Najlepiej zawieźć je do najbliższego miejsca w twojej miejscowości, które taki punk zbiórki prowadzi. Może to byc lokalna organizacja pozarządowa, może być lokalny samorząd. 

2. Jeżeli chcesz pomóc to najbardziej potrzebne są pieniądze dla organizacji pozarządowych zajmujacych się pomocą w tej chwili na granicy, przy granicy. Dlaczego? Każda organizacja może za te pieniądze kupić paliwo, koce termiczne czy takie same odpowiednie śpiwory, żywność. Tak łatwiej działać. To doświadczone organizacje, wiarygodne, które wiedzą jak działać. Poniżej lista proponowanych zbiórek pieniędzy.

3. Wpłat można dokonywać na organizacje, wskazywane np tutaj: Lista organizacji na ngo.pl,

4. Wstrzymano wjazd do Ukrainy osób wiozących indywidualnie dary, na granicy też nie ma sensu wyładować darów. Obecnie wszystkie dary rzeczowe beda trafiać przez wojewodów do Agencji Rezerw Materiałowych i stamtąd będą dystrybowane konwojami pomocy humanitarnej.

5. Polski rządu od 28.02.2022 r. uruchomił koordynację pomocy humanitarnej pod każdym względem. Szczegóły tutaj: pomagamukrainie.gov.pl

6. Trzeba przygotować się na maraton pomocy uchodźcom i wspierać finansowo organizacje, które się na tym znają lub rząd.

WYBIERZ JAKĄŚ ORGANIZACJĘ LUB PODMIOT, KTÓREMU WPŁACISZ PIENIĄDZE! DO TEGO NAMIAWIAMY I ZACHĘCAMY! TAK MOŻESZ POMÓC NAJLEPIEJ W TEJ CHWILI!

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Dorota Goetz
Udostępnił: Dorota Goetz
Opublikowano: 28.02.2022 r.