Budka nietelefoniczna

Ruszyła "Zagadkowa podróż w Krainę Ducha Gór"

Szukacie pomysłu jak ciekawie spędzić wakacyjny czas w Karkonoszach i okolicy? Karpacz przygotował dla Was gotowe rozwiązanie! Wyruszcie w niesamowitą zagadkową podróż w Krainę Ducha Gór! W ramach projektu grantowego zrealizowanego za pośrednictwem LGD "Partnerstwo Ducha Gór" powstała nowa oferta turystyczna dla dzieci i dorosłych.

Projekt zakłada wspólną promocję siedmiu gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania (Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar, Mysłakowic, Podgórzyna, Janowic Wielkich i Piechowic). Składają się na niego Budka Nietelefoniczna oraz zestaw Questów i mapa turystyczna z opisami wycieczek pieszo-samochodowych po regionie.

Czym są Questy?
Questy to inaczej wierszowane gry terenowe. Podążając nimi poznacie piękny zespół parkowy w Bukowcu, przejdziecie przez Karpacz jakiego turyści nie znają, zdobędziecie szczyt Korony Gór Polski idąc przez Komarno, odkryjecie górnicze tradycje Kowar, kryształową pasję Piechowic, magiczną moc źródełka w Podgórzynie i pełną pięknych widoków Szklarską Porębę. Karty zadań można otrzymać w informacjach turystycznych w regionie. Z nimi wyruszcie na wytyczone trasy i rozwiązujcie przygotowane zagadki. Potwierdzeniem ukończenia każdego z questów będzie pieczątka, którą otrzymacie na mecie. Po zebraniu wszystkich, w Informacji Turystycznej w Karpaczu wymienicie je na nagrody.

Czym jest Budka Nietelefoniczna?
Budka Nietelefoniczna jest kreatywną instalacją artystyczną. To zrewitalizowana i przearanżowana budka telefoniczna, umiejscowiona na skwerze obok ronda w Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja/ul. Obrońców Pokoju). W budce umieszczony jest aparat telefoniczny, ale nikt nie może z niego zadzwonić - może natomiast za jego pośrednictwem zostać porwany w fantastyczną przygodę! Podnosząc słuchawkę poznacie wiele ciekawych historii, których na próżno szukać w Wikipedii - zakulisowe wątki rozmaitych zaszłości, ba! i to w dodatku “z pierwszej ręki” bo przedstawione przez samego Ducha Gór, z którym połączycie się osobiście za pośrednictwem tegoż jakże wdzięcznego wehikułu czasu.

W projekcie wzięli udział:
Katarzyna Krzemińska @Katarymka - autorka wierszowanych gier terenowych
Gracjan Kielijański @Rudy Tur - autor nagrań wcielający się w postać "Ducha Gór"
Maciej Hanusek - autor i pomysłodawca instalacji "Budka Nietelefoniczna"

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Fundację Bike Planet. Materiał współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020. Zadanie realizowane jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego Wspólne działania promocyjne całego obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór dla operacji realizowanej pod nazwą "Zagadkowa Podróż w Krainę Ducha Gór".

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Julia Kopczyk
Udostępnił: Julia Kopczyk
Opublikowano: 09.06.2021r.